15:04

Lato w pełni

Na działce wszystko rośnie jak oszalałe, coraz więcej z posadzonych/wysianych roślin kwitnie. Nie zawsze mam czas zrobić zdjęcia, kawałek po kawałku oczyszczamy całą rodziną teren, odchwaszczamy, przekopujemy i wyrównujemy. Długo to wszystko potrwa, ale uznaliśmy że wypożyczenie glebogryzarki jest raczej kiepskim pomysłem, najpierw i tak trzeba odchwaścić, a przekopanie potem nie zajmuje już tak wiele czasu. Przy całym ogromie pracy staram się jednak znaleźć choć chwilę na podziwianie i dokumentowanie zmian jakie zachodzą wśród roślin. Dzwonki irlandzkie coraz ładniejsze, niestety przyplątała się mszyca, jak tylko gnojówka dojrzeje potraktuję ją odpowiednio.
  1
 Inkarvilla nadal kwitnie, pojedynczym kwiatkiem, ale jednak:) 2 Krwawnik wyrwany ze ścieżki się przyjął, muszę poszukać mu kolegów. 3 Ogórki też mają całkiem ładne kwiaty: 4 Największa hosta szykuje się do kwitnienia. 5 Jedna z 2 wczesnych jabłoni - w sumie mam 4 jabłonki, każda jest inna: 6 7 8

2 komentarze:

 1. Ja zakładałam ogród ponad 10 lat temu, teraz tylko chodze przycinam, podlewam, dosadzam, pozbywam się chwastów, ale nie jest to zbyt ciężka praca. Dlatego trzymam kciuki za Ciebie i całą rodzinę żeby nie zabrakło wam zapału.
  A te dzwonki to po prostu rewelacja!! Piękne!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję:) Pracy jest dużo, ale o to chodzi, a to miejsce jest tak piękne że warto się nim zająć.

   Usuń

Copyright © 2016 Truskawkowa działka , Blogger